Generální ředitel MERO ČR v Interview ČT24: Česko bude díky realizaci projektu TAL-PLUS už od roku 2025 zcela nezávislé na ruské ropě

Praha, 15. srpna 2023 – Předseda představenstva MERO ČR Jaroslav Pantůček potvrdil v rozhovoru pro pořad Interview ČT24, že Česko bude již od roku 2025 zcela nezávislé na ruské ropě, a to díky rozšíření kapacity Transalpinského ropovodu. Aktuálně byl dokončen výběr klíčových technologických komponentů – čerpadel, motorů, průtokoměrů a vysokofrekvenčních měničů, které budou do jednotlivých částí ropovodu TAL instalovány. Byla spuštěna projekční příprava kompletních potrubních úprav a stavebních činností. Práce na projektu TAL-PLUS probíhají v souladu se stanoveným harmonogramem.

V rozhovoru se dále řešila témata vlastnického vstupu MERO ČR do TAL v roce 2012, náročnost jednání k získání souhlasu ostatních spoluvlastníků TAL s realizací projektu TAL-PLUS, možnosti budoucího využití ropovodu Družba či jednání se společností ORLEN Unipetrol o uzavření nové smlouvy o přepravě ropy.

Na celý rozhovor se můžete podívat zde: nterview ČT24: Jaroslav Pantůček — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)